
Het Peruaanse productie- / animatiebedrijf Tunche Films, samen met EPIC Cine-Peru, en de Nederlandse coproducent Cool Beans en animatiestudio Katuni zijn standvastig gebleven ondanks alle uitdagingen waarmee bedrijven te maken hebben tijdens de COVID-pandemie van 2020, en liggen op schema om de film in november van dit jaar op te leveren. AINBO is het meest ambitieuze animatieproject tot nu toe in Peru en de allereerste coproductie tussen Peru en Nederland.
AINBO: Spirit of the Amazon, staat gepland voor bioscoop release in het eerste en tweede kwartaal van 2021 en heeft wereldwijde distributeurs zoals Telepool (Duitsland, Zwitserland), Le Pacte (Frankrijk), BIM (Italië😄, eOne / WW Entertainment ( Benelux), Cinemanse (Scandinavië😄, Kino Swiat (Polen), Film House (Israël), Filmarti (Turkije), Front Row Ent. (Midden-Oosten), Volga (Rusland), CDC (Latijns-Amerika) en ongeveer 20 extra distributeurs uit de hele wereld.

Hoewel het de afgelopen 24 maanden soms een uitdaging was, zijn we erg blij met de extreem hoge productiekwaliteit die Tunche Films en Katuni aan de film hebben toegevoegd, wat resulteert in verbluffende beelden en fantastische karakteranimaties door de hele film heen. De bevestiging voor ons was de overweldigende steun van onze distributiepartners met de film die nu eigenlijk al in de bioscoop had moeten draaien in meer dan 80 gebieden wereldwijd
Zei Edward Noeltner, voorzitter van CMG.
De film zou met de Europese schoolvakanties in februari starten tot 22 april - wanneer de wereld de Dag van de Aarde viert - om het publiek bewust te maken van de dreiging voor het Amazone-regenwoud. De film belicht de geloofs-overtuigingen en legendes, die generaties lang zijn doorgegeven door inheemse stammen van de Amazone, die de manier van leven van de inheemse volkeren beschermen en de Amazone redden van de illegale exploitatie van zijn natuurlijke hulpbronnen.

AINBO: Spirit of the Amazon wordt geproduceerd door César Zelada (Together It's Possible) en Richard Claus (The Little Vampire 3D) als een Peruaans / Nederlandse coproductie tussen Tunche Films (Lima) en Cool Beans (Amsterdam) ) en geregisseerd door José Zelada en Richard Claus.
Bron: AnimationMagazine.net

Animatoren:
- Sem Assink - animation supervisor
- Peer Lemmers - animation supervisor
- Gurkan Yilmaz - senior animator
- Henk Kok - additional animator
- Bram Vermaas - pipeline td
- Iza Springintveld - character animator
- Ruth Taylor - character animator
- Michiel van Iperen - character animator
- Niels Medemblik - hair and cloth simulation
- Jayson Rijnita - character animator
- Javier Perez Rodenas - remote animator
- Willem-Jan L. van Rootselaar - character animator / rigging supervisor
- Simone Linn Skorstad - remote animator
- Juriaan Slob - character animator
- Ronald Toes - additional animator
- Roel van de Sant - character animator
- Lewis van der Werf - senior animator
- Winston van Graafeiland - character animator
- Kenneth Vandel - animation supervisor
- Joanne Yap - character animator
- Johan Boekhoven - hair and cloth simulation
- Carolien Bakker - character animator
- Juan Forero - character animator
- Alex Puig - character animator
- Florian Linner - rigging Lead / hair and cloth simulation
- Constantine Krystallis - character animator
- Svetlana Bezdomnikova - remote animator
- Margo Busch - remote animator
- Jesus Gutierrez - remote animator
- Anders Brogaard Jepsen - remote animator
- László Lenhardt - character animator / junior rigger
- Dmitry Molodkovets - remote animator
- Björn Pedersen - remote animator
- Terence P. Reilly - remote animator
Productie Katuni Animation
- Marijke Noordegraaf - production manager
- Claudia Demmers - production coordinator
- Floris Meertens - production coordinator