Frans
Werk in wording / 17 jaar geleden
WIP brandende lucifer In een onbewaakt ogenblik gaf ik mijzelf de opdracht een lucifer te tekenen in 3d. Hij moest wel branden. Ongetwijfeld zaten daar zaken aan vast die ik nog niet beoefend had. 😊

Het is nog niet gereed maar hier is een filmpje dat de stand van zaken weergeeft.
De vlam moet op enig moment nog blauw worden. Er komen nog gloeiende vonkjes bij die de lucht snelheid weergeven en er komen nog rooksliertjes bij aan het begin en eind van de verbranding.

Voor het filmpje kun je gaan naar: http://www.xs4all.nl/~fhessels/3dsgalerie/lucifer07.mov
 Like
Volg
 Reageer
Nog 9 reacties weergeven
Frans
De vingers zijn nog heel😊

In de kleur van de vlam zou inderdaad meer blauw moeten. Ik denk dat dan de vlam in drie delen geknipt moet worden om een mooie overloop te krijgen. Nu bestaat de vlam uit een omhulling en een kern. Voor dit resultaat heb ik al aardig wat kleur verlopen uitgeprobeerd maar het echte effect toch nog niet bereikt.
Wat de glow betreft heb ik ook het één en ander geprobeerd maar dat stoort dan weer met de doorzichtigheid van de vlam. Een goede oplossing voor dat vraagstuk heb ik nog niet kunnen vinden.

De doelstelling om door wat anders dan normaal te doen in 3D kennis op te doen is in ieder geval geslaagd. Nadeel (...) daarvan is dan wel weer dat je ook leert dat je nog veel meer hebt te leren dan dat je al dacht te weten. 😉
 17 jaar geleden
Pgabriel
Ja Frans.
Maar als je eenmaal ontdekt hebt dat 42 het antwoord op alles is....
Maakt alles een stuk makkelijker


Ow en ms wat blur bewegende particles om de opstijgende warme te simuleren 😄
Heb je hier uiteindelijk het boek van pete draper nog voor gebruikt (nogmaals, aanrader)
 17 jaar geleden
Frans
Het boek van Pete Draper van Focal Press hier al wel voor het grijpen maar nog niet gebruikt voor de lucifer. Het boek is inderdaad een aanrader. 👍
 17 jaar geleden
Ivo-D
frans: Het boek van Pete Draper van Focal Press hier al wel voor het grijpen maar nog niet gebruikt voor de lucifer. Het boek is inderdaad een aanrader. 👍


En daar staat precies in hoe je dit maakt.. , waarom dan niet gebruiken...?
Dus komop, pak dat boek en maak het geheel 3x zo goed, gebruik eventueel eigenschappen van mental ray om het geheel te verbeteren.
 17 jaar geleden
Frans
Het boek geeft één van de mogelijke manieren om iets te maken Ivo. Om Peter Draper te citeren: 'At the end of the day this basic construction gives quite a nice effect, yet it isn't without its limitations.' Gooi er eens omgevingslicht tegen aan en kijk dan weer eens naar het resultaat. Duisternis is een schitterende achtergrond voor een vlam maar niet realistisch.

mr is al volop in gebruik o.a. voor glow en het particle system t.b.v. uittredend vocht en rook.

In de toekomst zal de lucifer nog wel eens verder uitgewerkt worden maar de eerste tijd hebben andere zaken voorrang.
 17 jaar geleden